| alice25 a întrebat:

Hei, am de facut CV-ul unui element chimic, ce trebuie sa scriu? Poate cineva sa ma ajute? Va rog.

4 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

Vezi aici, in partea dreapta a ecranului, unde scrie Calciu pe fond roz, tot ce e sub el scris in forma de tabel e CV-ul elementului. Am luat la intamplare Ca si Au, daca vrei cauta tot acolo orice alt element http://ro.wikipedia.org/wiki/Calciu
http://ro.wikipedia.org/wiki/Aur

| alice25 explică (pentru mixxjim):

Iti multumesc, dar trebuie sa respect CV-ul european. adica tot ce contine acela sa contina si CV-ul elementului. Ai idee cum se face?

| mixxjim a răspuns (pentru alice25):

Formatul de CV european il gasesti aici, il ai in mai multe limbi (in ordinea alfabetica a limbii), inclusiv in romana, faci click in dreptul limbii in care-l vrei, il salvezi in calcualator si apoi completezi cu datele pe care le gasesti in linkurile pe care ti le-am dat prima data.

| alice25 explică (pentru mixxjim):

Aha, multumesc mult.winking