| grasu2000 a întrebat:

Cine stie cum se poate pune un motor pe bicicleta va rog lasati-mi un link ceva cu un video va rog FUNDA

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

In functie de motor, sudezi un suport pe cadrul bicicletei, tinand cont de aliniera pinionului de lant de pe motor, cu cel de la roata.
Link sau video n-am de unde sa-ti scot, ca depinde ce motor vrei tu sa pui. La asa ceva trebuie sa te duca mintea si sa ai o baza tehnica, sa poti improviza.
Pare o joaca de copii, da' trebuie sa fii oleaca de meserias pentru asta.

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Mai ieftin te ajunge un scooter.

| darrio2007 a răspuns:

Depinde de motor. Unele actioneaza prin lant, ca la motocicleta, iar altele se monteaza deasupra rotii din fata si actioneaza direct pe cauciuc(fara lant). Este mai micut.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Cand eram mici puneam un plastic la roata din spate prins intre spite si ziceam ca are motor; iti trebuie un suport nu la orice bicicleta se poate pune