| Boy Sergel xD a întrebat:

Cine sunt mai destepti? Moldovenii sau romanii?

16 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cred ca sunt la fel, inteligenta este distribuita in mod uniform, mai ales ca suntem aceeasi etnie, toti suntem romani. Sa nu confundam inteligenta cu instruirea(educatia), la aceasta ar putea exista diferente, dar nu stiu in favoarea cui. Numai bine!

| misu a răspuns:

Mai, suntemn din acelasi neam.numai ca moldovenii au fost mai mult decat noi indobitociti de sistem.cunosc moldoveni de na s da unul pe 10 romani concluzia? nu se poate face comparatie pentru. ca si ei sunt tot romani.si bagati la capcei ce ati scris ca nu ati auzit de vreun basarabean inteligent.na ti auzit de grigore vieru, doina si aldea teodorovici.etc pai daca astia au fost prosti...

| simf a răspuns:

Cei care au mai multa carte.

| inginer a răspuns:

Stiu ca sunt rautacioasa, dar inca nu am cunoscut vreun basarabean inteligent.

| Ana_6509 a răspuns:

Ce întrebare prostească. Nu suntem toţi oameni? Adică dacă ăla e moldovean/ardelean/oltean înseamnă că are şi o carte-n plus citită, sau?

| GyeBaek a răspuns:

Pai guvernele romaniei si moldovei sunt cretine amandoua.Normal guvernul nostru i mai cretin dar romanii sunt mai originali decat moldoveni. Deci noi suntem mai destepti.

| kaTTsu a răspuns:

Eu

| ChristinaO a răspuns:

Ardeleniilaughing

| Elle a răspuns:

Rromii

| Petrisor_9606 a răspuns:

Moldovenii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta e prea general, daca dam zoom o sa vedem persoane inteligente in ambele parti.
Si daca o luam in general, membri TPU!

| Fillaide a răspuns:

Moldovenii

| nutsa a răspuns:

Ce stupiditate! cum poti pune asa intrebare? in fiecare popor exista oameni destepti si oameni mai putin destepti, ca sa zic asa, cum s-a mentionat mai sus, exista si romani destepti si moldoveni destepti, desi rominii cam au tendinta stupida de a face misto de moldoveni, in primul rind aceasta atitudine e lipsa de respect, de politete si de cei 7 ani de educatie primiti de acasa.De acord, sunt si moldoveni nesimtiti, dar asta nu inseamna ca toti is asa, asa ca studiati mai intii persoana cu care comunicati si abia dupa ce ati inteles-o, faceti o concluzie.Nu inteleg atitudinea asta a rominilor de a se da mari, e prosteasca, toti vorbesc aceiasi limba si rominii si moldovenii, trebuie sa traim cit de cit adecvat, frateste.

| AlexxxRo a răspuns:

Depinde de cata carte a invatat laughing! Unii moldoveni sunt mai destepti decat unii romani si invers happy!

| Felicia14 a răspuns:

Desigur ca moldovenii!

| FrumyyyMoah a răspuns:

Pai, Daca tu esti moldovean, moldovenii sunt prosti,
Dar daca u esti roman, romanii sunt prosti!
Ce mai intrebare!
noroc pe mine cas unguroaica si u trebuie sa ma amestec in asa ceva O. O