| anonim_4396 a întrebat:

De ce moldovenii din R. Moldova urasc romanii happy?

14 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Cine ti-a spus ca urasc romanii?

| pwp a răspuns:

Eu nu m-am exprimat bine? Cine ti-a spus ca moldovenii ii urasc pe romani?

| Mădă0611 a răspuns:

Ori ca nu "ii luam" in gasca, ori pentru ca vrem sa-i "luam", parca asa era vorba, nu mai stiu.
Si romanii urasc ungurii, mai ales romanii din ardeal devil

| Xtadelo a răspuns:

Habar n-am happy

| Seby90 a răspuns:

Au madularu mai mic.

| BellaKiოNana a răspuns:

Pentru ca nu vor sa fie uniti cu ei.

| BluishAngel a răspuns:

Dar moldovenii din Republica Moldova nu urasc romanii.Un argument este ca ne-au dat 12 puncte la Eurovision.batting eyelashes

Răspuns utilizator avertizat
| adrew a răspuns:

Asa zisii moldoveni care urasc romanii sint de fapt rusi cu cetatenie moldoveneasca care de abia leaga doua cuvinte in limba romina

| AskAlex a răspuns:

Cine ti-a spus tie ca moldovenii ne urasc?

Răspuns utilizator avertizat
| Danielllle a răspuns:

Cei care ii urasc sunt rusii nu moldovenii(din RM), marea majoritate nu am nimic impotriva lor, insa cind auzi ce parere au romanii despre moldoveni, sau cind auzi"aaa..esti din basarabia"sau te despretuiesc uneori, chiar nu stiu cum sa reactionezi sau sa te comporti in preajma lor.Cred ca asta e o cauza.

| MonsterCookiesOo a răspuns:

De prosti ce sunt xD nu stiu... eu toti moldovenii de acolo care ii cunosc sunt foarte de treaaba

| DeeaLuvU a răspuns:

Cunosc de acolo si nu, nu urasc romanii. Ce tu adori pe toata lumea?