| anonim_4396 a întrebat:

Concurs: Vw Golf7(2014) VS Ford Focus(2011); Vw Polo Facelift(2014) VS Ford Fiesta Facelift(2013); Honda Civic(2010) VS Alfa Romeo Giulietta(2010); Vw Passat CC(2008) VS Vw Passat(2008); Seat Leon(2009) VS Dacia Sandero(2014); Skoda Octavia(2014) VS Audi A4(2009)?

Răspuns Câştigător
| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Vw Golf7(2014); Vw Polo Facelift(2014); Honda Civic(2010); Vw Passat CC(2008); Dacia Sandero(2014); Skoda Octavia(2014)

5 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Si dupa ce criterii ai vrea sa votam?
Plus ca ai incadrat categoriile foarte aiurea, Passat simplu cu Passat CC n-o sa concureze niciodata, Sandero n-ajunge in veci la Leon, si nici nu sunt din aceeasi clasa, Skoda e un brand low-cost al grupului VAG, iar Audi este brandul lor premium.
Din cele ramase, aleg Ford Focus in detrimentul Golfului, pentru ca le stiu drept masini foarte stabile, fata de Golf care nu exceleaza la capitolul sportivitate; Dintre Polo si Fiesta prefer sa ma abtin, nu ma intereseaza aceasta clasa, e risipa de cauciucuri dupa mintea mea; Intre Honda si Alfa aleg Alfa Romeo, am avut ocazia sa ma dau cu cateva, si sunt 'ceea ce trebuie', plus ca design-ul modelelor noi este foarte atractiv.

| gtr2rr3 a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Ma refer sa le comparati la desig, interior, exterior si ma rog sa "atraga priviri"!

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru gtr2rr3):

Scuza-ma, sunt baiat, si lucrez cu masinile, nu pot sa le compar doar dupa design, ca o ***, si sa ma intereseze ce priviri atrag.
Daca ai gust, si te tine buzunarul, atragi priviri si cu o Solenza.

| RB26DETT a răspuns:

Golf7 - arata binisor dar nu ma impresioneaza calitatea si performantele
Ford focus- arata mai bine decat un golf 7 [parerea mea] si se descurca mai bine decat un golf 7
Vw polo-nu am ce comenta aici, conserva pe 4 roti
Ford fiesta- macar are design mai atragator decat polo
Honda civic- hm, hm, pacat de glumele facute pe seama tuturor modelelor honda laughing
Alfa romeo Giulietta- are un design foarte placut dar ma nemultumeste fiabilitatea
Passat CC-arata bine din fata, din spate este destul de uratel dar overall este o masina frumoasa
passat -mai inalt decat cc-ul ceea ce il face inferior, macar acesta are spatele mai bine realizat
Dacia sandero-a evoluat mult designul acestei masini dar calitatea materialelor, imperfectiunea unor mici lucruri estetice si masina fiind cam prea inalta o fac sa para ciudata
-seat leon, arata foarte bine, mi se pare destul de ok masina, nu prea stiu ce sa spun de seat big grin
skoda octavia-arata foarte bine, pacat de interior, calitatea nu este cea la care te astepti
audi a4- in sfarsit o masina la care nu pot reprosa mai nimic, este un audi totusi, interiorul putea fi imbunatatit dar este perfect asa cum este
verdictul : dupa mine, daca as fi fata [pe fete le intereseaza doar cum arata masina atunci cand isi cumpara una laughing)))) ] mi-as lua un Ford Focus

suntserios
| suntserios a răspuns:

Focus
fiesta
civic
nu are rost comparatia. compari o masina si varianta ei mai buna... ce rost are.
clase total diferite, nu are rost comparatia.
clase diferite la fel. Audi e o Octavie premium.