| Lorenyk a întrebat:

Cu cat timp inainte sa implinesti 18 ani poti incepe scoala de soferi?

31 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Daca ai implinit 17 ani, poti face scoala de soferi. Permisul, il iei numai dupa ce implinesti 18 ani.

| lul23 a răspuns:

Perioada de scolarizare este de minim o luna, ca sa poti da examenul teoretic la o zi dupa ce ai implinit 18 ani trebuie sa te inscrii la scoala cu cel putin o luna inainte de a implini 18 ani, in alte circumstante cu maxim 3 luni inainte de a implini 18 ani ai acest drept. Parerea mea este ca ar fi ideal cu o luna inainte sa te inscrii pentru ca ti-e mult mai usor daca faci cele 30 de ore cu o anumita continuitate decat sa le lungesti pe parcursul a 3 luni happy... PS: spor la invatat legislatia si incearca sa citesti legislatia inainte de a te inscrie la scoala, o sa-ti fie mult mai usor:*
Sa ne anunti si pe noi cand vei deveni soferitawinking :*

| marsy a răspuns:

La 17 jum poti incepe. pina termini implinesti 18 si iti poti lua permisul fara problemewinking

| 4LeafCloves a răspuns:

Te poti inscrie la varsta de 17 ani si 9 luni, dar nu poti sustine examenul daca esti minora. Vei fi programata cel mai devreme in ziua in care inplinesti 18 ani.

| annda a răspuns:

Cu maxim 3 luni inainte.

| cutie a răspuns:

In anglia e la 16 anisad

| matura a răspuns:

Dupa ce implinesti varsta de 18 ani.Pana atunci invata chestionarul, adica partea teoretica.

| cooola a răspuns:

Scoala o poti face inainte... dar din cate am inteles. examenele le dai dupa ce implinesti 18 ani...

| Misterious a răspuns:

Depinde cu ce instructor faci... daca e unul privat poti sa incepi de la 17 ani si sa dai sala doar la 18, iar la o scoala normala cu 3 luni inainte tongue bafta multa, eu iti recomand acum dupa ce am citit raspunsurile sa te apuci cu ceva timp inainte de exemplu eu m-am inscris in iunie si am dat examenul in septembrie e ceva de facut orele de legislatie orele de condus cam 1 pe zi ...asa ca nu trebuie sa te lasi pe tajeala si de invatat o sa poti sa inveti si inainte de a implinii varsta majoratului pentru ca e foarte simplu si placut daca iti place .pam pam

| timbucadrian a răspuns:

Cu 3 luni

| tina28 a răspuns:

La 17 jumatate si ai timp destul pentru a invata legislatia...eu asa am facut

| ale_6601 a răspuns:

Cu un an inainte te poti duce la scoala de soferi. adica la 17 ani. mult succes

| marius28 a răspuns:

Eu cu trei luni inainte sa implinesc 18 ani am inceput scola de soferi.

| marius28 a răspuns:

Eu cu 3 luni inainte sa implinesc 18 ani am inceput scoala de soferi.

| liviupaun a răspuns:

Cu 3-4 luni inainte

| kathessa a răspuns:

Cu cit timp inainte sa implinesti 18 ani ai 18 ani?

| Ciprian271 a răspuns:

Pai nu poti. Adica trebuie sa ii ai deja inpliniti ca sa poti da scoala de soferi. Adica conteaza daca ai 17 ani 11 luni 31 zile 23 ore si 59 minute. Dar in romania nu se tine cont de asa ceva. Sper ca te-am ajutat.

| Antonimu a răspuns:

Cu 3 luni inainte de a implinii 18 ani. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stie nimeni exact cu cat timp? si pe mine ma intereseaza unii mi-au spus ca de la 17 ani, altii ca de la 17 si 9 luni...altii de la 18. pana la urma care e adv? de la ce varsta pot sa incep scoala si cand pot s adau examenul thinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am facut scoala la 17 ani si 10 luni si cunosc multi in situatia mea. Cel mai bine este sa faci cu o luna inainte. Deci merge sa faci scoala inainte de 18 ani

| suflet ratacit a răspuns:

Eu am 17 ani si 10 luni si mau inscris la scoala

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nustiu pe care sa cred ase am numa 14 ani mai am vreme sa ma gandesc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am 17 ani jumate cred ca o sa ma pun pe treaba pentru ca imi doresc sa iau din prima happy carnetu happyX:X:X va sfatuiesc sa invatati mecanica in 2010hee hee spor la lucru tuturor

| alexandra11 a răspuns:

Cel mai simpu si cel mai sigur e sa intrebi un instructor auto, el te poate ajuta...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fratilor eu cred ca poti face scoala cu 3 luni inainte iar permisul il ridici de la politie dupa ce ai implinit 18 ani.Scoala e mai grea ca de masina se face rost rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A trecut app 1 an de cad a facut postul, ori a murit in accident ori sa lasat d sofat, ca de luat a luat sigur carnetu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E buna asta Raspuns anonim:
A trecut app 1 an de cad a facut postul, ori a murit in accident ori s-a lasat d sofat, ca de luat a luat sigur carnetu.
eu cred ca a uitat parola

Alte răspunsuri
| VikyPtm a răspuns:

Haideti va rog frumos spuneti clar eu chiar am o problema cu asta
Eu o sa plec în Germania în Iulie anul care vine si eu fac 17 ani în Noiembrie anul acesta si as vrea sa fac scoala pâna plec în Germania...
De ce?
Ca sa fiu sincer este extraordinar de scump 2 MI (2, 000) De Euro
Este Enorm!
Deci va rog spuneti careva sigur când? Chiar am nevoie de un raspun de la o persoana chiar pe domeniu
Multumesc Anticipat sper sa ma întelegeti si sa primesc un raspuns pozitiv.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dureri de ovare