| Girly97 a întrebat:

Cu câte puncte se penalizează la examenul auto practic uitarea opririi semnalizării? Mi se întâmplă uneori deși semnalizez din reflex să uit să și opresc semnalizarea.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Eu zic sa te lasi păgubașă. Se pare ca nu ai „talent" pentru permis de conducere de nici o culoare.
Nu ti-o spun din răutate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca ai fi penalizat in acest sens doar pentru necunoasterea aparaturii de bord sau a comenzilor autovehiculului, 9p.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

De fapt, daca stau mai bine sa ma gandesc ar fi incadrata pe categoria SCHIMBAREA DIRECTIEI DE MERS SI EFECTUAREA VIRAJELOR - nesemnalizarea sau semnalizarea gresita a schimbarii directiei de mers, cu 6p penalizare. Oricum, fie 6p fie 9p.

| healerdx7 a răspuns:

Ar trebui sa pici examenul pentru aceasta greseala deoarece induci in eroare participantii la trafic si poti fi cauza generatoare de accidente...dar vei fi penalizat cu 6 puncte.