| Exal a întrebat:

Cu ce e diferita Honda Civic Sedan de Hoda Civic Hatchback? Sincer...Honda Civic Hatchback ar semana deja ca un sedan,diferentele fiind doar de design pe spate, Sedan-ul avand spatele foarte putin mai mic. Diferenta mai este si de 5000$...

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai diferența e mai mult decât de design, e de împărțire la spațiu interior. La sedan nu ai acces din interior la portbagaj. Și diferența de preț pleacă de la faptul, sper sa nu ma insel, ca sedanul nu are decât motor ul de 1.5 pe când hatchback ul are și motorul mai mic de 1.0