| AndreiFTW1 a întrebat:

Cu ce pot vopsi cadrul si jantele unei biciclete?

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Cumperi un tub de grund spray, si vreo 2 de vopsea.
Arzi cadrul cu o lampa de gaz dupa ce dai toate piesele de plastic jos, si bineinteles scaunul, rotile, manetele...
apoi ii dai bice cu grafitti-ul.
Nu uita sa poti o masca de protectie, vaporii de vopsea pulverizata sunt extrem de toxici.

| NLS a răspuns (pentru NLS):

Poti vopsi si jantele, dar ideal e sa le lasi in culoarea lor naturala, arata mult mai bine cu acel contrast metalic, oricare ar fi culoarea cadrului.
Daca vrei neaparat sa le vopsesti, da jos cauciucul/+camera.

| AndreiFTW1 explică (pentru NLS):

Culoarea jantelor e un rosu foarte deschis, care atrage a roz si de aceea ma tenteaza sa le schimb culoarea, bicicleta e noua si nu as vrea sa cumpar alte jante