| cost a întrebat:

Cum aflu caii putere la o masina inmatriculata in anglia?

8 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Anonimul are dreptate.
Ca sa gasesti informatia pe net, trebuie sa cunosti exact tipul motorului, iar pentru asta tot in talon sau in cartea de identitate a masinii trebuie sa te uiti.
Aparatul de diagnostic face exact ce ii spune numele: pune un diagnostic in cazul unei defectiuni care poate fi identificata electronic, nu verifica puterea motorului.
Cartea masinii este o notiune prea generala pentru cineva care cauta un raspuns concret. Presupun ca e vorba totusi de cartea tehnica sau de manualul de utilizare. Aici se regasesc intr-adevar si date privitoare la puterea motorului, insa in general se face o singura carte pentru toate variantele de motorizare, deci trebuie din nou consultat CIV-ul sa talonul pentru a identifica exact tipul motorului, iar odata ce ai CIV-ul sau talonul ai deja si puterea motorului.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cauta pe internet masina respectiva si o sa gasesti caracteristicile tehnice.

| Lenush a răspuns:

In cartea masinii! cred
Lenu

| Sofer a răspuns:

Uita-te in brieful masini. Acolo e trecuta co2 norma euro dar si date despre motor si puterea lui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sau cu aparatul de diagnostic care vede problema de la masina in caz de o averie, iti spune cu exactitate cati cai putere are

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce raspunsuri inteligente mai sus!
Daca masina este inmatriculata te uit in talon. Este singurul act care trebuie sa se gaseasca la masina in permanenta.
Puterea este data in Kw si transformi in Cp conform relatiei :1 kw = 1, 36 cp! sau foloseste asta : http://www.onlineconversion.com/power.htm ( adolf )

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am un audi a4 de anglia si nu scrie nimic in certificat dar era o hartie lipita unde-i roata de rezerva care specifica puterea in kw si dimensiunile masini

| Relax a răspuns:

Uita te pe net scrie ce masina ai, si motorizare si aflii.