| AlexandruPorfir a întrebat:

Cum as putea descărca harta romaniei pe un card sd pentru masina? Sistemul de navigație este TomTom iar masina Renault Scenic an 2010
Sau un link de unde as putea sa o descarc pe card. va rog.

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ai gps instalat in bordul masinii? e mai greu fata de un gps normal sa il actualizezi. Unu mic costa 250 lei si ai actualizari gratuite pana moare ala care le vinde. Cauta cristi pilot on in Facebook.

| Arthiom a răspuns:

Pe tot ce inseamna navigatie TomTom sau Garmin e al naibii de greu de bagat harti gratuit sau de facut actualizari, softurile lor sunt cele mai greu de spart si nu le poti actualiza decat pe bani la producator ori daca chiar are cineva solutia. Vezi daca gasesti pe cineva sau un tutorial pe net sa pui pe navigatie soft igo si apoi sa ii pui harti.

| Arthiom a răspuns:

Mai bine ar fi sa cumperi un gps nou pe care sa poti pune ce harti vrei gratuit sau sa cumperi o tableta nu foarte scumpa pe care sa o folosesti pe post de gps, cu waze instalat