| SebiMihai40 a întrebat:

Cum as putea sa maresc puterea unui motor de 1.3 70CP (ford fiesta) Si cu cati cai?

Răspuns Câştigător
| WPP a răspuns:

Salut, cea mai simpla metoda este sa ii faci un chip tuning/softare dar la benzina nu iti poate da mai mult de 7-10% in plus fata de ce ai deja iar in cazul tau nu prea se merita.

2 răspunsuri:
| robijam a răspuns:

Chip adica ECU sau in cel mai rau caz ( si cel mai scump) cumperi un wet shot de NOS parca e vreo 500 - 1000 euro si creste puterea cu vreo 50- 100 cai pe moment.
Sau montezi evacuare modificata.

suntserios
| suntserios a răspuns:

O resoftare a calculatorului de bord, schimbare evacuare