| Curt_Razvan_Florin_1994 a întrebat:

Cum de omenirea a devenit ata de rea?

4 răspunsuri:
| GoldenZenith a răspuns:

Oamenii au devenit din ce in ce mai ahtiati dupa bani si putere. Fiecare cauta sa ajunga cat mai sus eventual calcand pe cadavre. Umanitatea a fost data uitarii si nici cu egoismul nu stam prea bine.

Oamenii au uitat ce inseamna sa fii bun, bland si pana la urma normal. Avem ratiune dar o avem degeaba, ca pana si animalele ne dau lectii la capitolul bunatate.

Sperante de viitor pentru ca noi sa evoluam in ceva mai bun nu am, personal.

Răspuns utilizator avertizat
| nugasescusernameliber a răspuns:

Undeva pe parcurs am uitat sa fim uniti, umani. Cu unii viata nu a fost tocmai usoara, altii au fost influentati, manevrati, altii au crescut pur si simplu prost educati, egoisti...fiecare pentru el si in urma noastra potopul. Motivele pot fi multe, mai bine ne-am intreba ce solutii ar fi sa schimbam asta.

| StefanCosmin a răspuns:

Simplu, fiecare cand face ceva pentru binele cuiva, asteapta ceva in schimb, dar asta e abia inceputul, o sa fie MULT mai rau