| anonim_4396 a întrebat:

De Ce a Devenit omenirea dependenta de telefonul mobil?

7 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Pentru a economisi timp.
Am cazut in capcana unui timp de azi, cand de fapt timpul este inainte de toate un flux continuu.
Cel mai important este sa invatam sa avem prioritati. E mult mai profitabil decat sa cadem in sclavia a multor lucruri facute azi, dar prost.

| darrio2007 a răspuns:

Pentru ca este ceva la moda.Si te ajuta foarte mult.Cine nu a prins alte vremuri cand aveau telefon fix doar anumiti privilegiati, nu prea realizeaza asta.Cand eram copil erau 2 telefoane fixe(din-alea negre din ebonita cu furca inalta.Si un receptor cat toate zilele)in blocul meu.

| OchyDeViperă4Love a răspuns:

Fiindca unii oameni vad telefonul o retea mult mai buna cu ajutorul careia sa tina legatura cu prietenii, rudele etc.
In acelasi timp, o alta intrebare este " de ce a devenit omenirea dependenta de calculator?''. Fiindca oamenii nu mai citesc, lucru care ii ajuta nespus de mult, si se multumesc cu putinul oferit de telefon si net.
Sper ca te-am ajutat.
Pa, pa.

| Yasmin875 a răspuns:

Poate au internet pe el si stau pe facebook, le place sa trimita mesaje, le place sa vorbeasca, vor sa para smecheri, e la moda telefonul mobil.Sunt foarte multe motive si eu sunt cam dependenta de el.batting eyelashes

| FearOfTheDark a răspuns:

Pentru ca e un mod in care poti comunica cu prietenii, familia, etc.
Plus ca e mult mai comod decat sa trimiti scrisori ca pe vremuri.Si este ieftin.

| tudo393 a răspuns:

Lumea are treaba.e un mod mai usor decat a te duce la Fanica sa ii zici sa dea de mancare la porclaughing. Daca te refereai la jocuri..pt ca e fascinant sa te joci gta 3(la vremea lui cu o grafica foarte bunaa)pe telefon..adica nu e tarre? Just parerea mea guy!

| dia733 a răspuns:

Pentru ca e la modahappytine pasul cu tehnologiahappy