| ady1986 a întrebat:

Cum decodez un casetofon de audi a6 stiu codul dar nu mai stiu pe ce buton trebuie sa tii apasat pentru decodare m-a poate ajuta cineva?

4 răspunsuri:
| WPP a răspuns:

Daca mai ai manualul aparatului, scrie acolo daca nu, da-mi modelul aparatului. Ceva general suna asa: apasa FM2 si RDS in acelasi timp pana iti arata "1000" pe ecran (considerand ca scrie pe afisaj SAFE), apasa pe butoanele de la 1 la 4 (care 1=1, 2=0, 3=0, 4=0, reprezentand pozitia caracterelor acelui "1000" de pe afisaj), apasa pe fiecare buton de cate ori e nevoie pentru a-i da valoarea cifrei din cod. Dupa ce ai bagat codul si il vezi afisat pe ecran apasa FM2 si RDS pana iti apare SAFE pe ecran. Daca e bagat bine (si implicit codul corect) totul va fi functional daca nu, iti va ramane SAFE pe ecran. Bafta! www.wpp.ro

| WPP a răspuns:

PS. Daca combinatia de mai devreme cu FM2 si RDS nu merge incearca P.Scan si RBDS...

| Sica_Diego_1994 a răspuns (pentru WPP):

Salut, dar daca eu nu stiu codul cum pot aflu sau ce pot sa fac
?

| William_William_1994 a răspuns:

Am casetofon cu mai
La masina audi a4 din 2003
Si nu stiu codul