| Arezki a întrebat:

Cum pot face Marsarier la un ATV Linhai Joker. Sunt sigur ca se poate deorece stiu ca cineva a facut la un Scuter.
ATV-ul are ambreiaj centrifugal

8 răspunsuri:
| ombladon a răspuns:

Nu se poate, probabil ai visat povestea aia cu scuterul...

| 0rlando a răspuns (pentru ombladon):

Se poate face și a mai fost făcut, doar că e inutil și complicat.

| ombladon a răspuns (pentru 0rlando):

Da,se poate, dar cu modificari complicate...

| Arezki explică:

Frate daca nu sti nu te baga. Nu ai mers in viata ta cu bicicleta si vorbesti de motoare. Iti garantez eu ca se poate asa pentru prostia ta

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Arezki):

Daca garantezi, de ce nu ne explici?

| Arezki explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Deorece nu stiu exact cum se face. Dar stiu ca a mai adaugat un pinion langa cel pe care invarte bendixul, a facut un ax care atunci cand este actionat de o pedala urac si celalalt pinion lovinduse de cel care se roteste in partea stanga ( directia inainte ) ( pinionul de la bendix ). Acesta se roteste sper dreapta ( directia marsarrier ). Dar eu nu stiu cum l-a facut sa iese pe liber
Mentionez iarasi ce este un motor cu Variator si ambreiaj centrifugal

| Arezki explică:

Ma intereseaza doar cu as putea sa il scot pe liber deorece am acasa un atelier foarte dotat ( strun, masa plana si multe altele ) si pot sa ii fac absolut orice piesa necesara

| Arezki explică:

Deci pana la urma stie cineva sau nu?