| TaviComplicat a întrebat:

Cum pot folosi un compresor cu alimentare la mașina la priza?

5 răspunsuri:
| ombladon a răspuns:

Ai nevoie de o sursa 12V si 10A.

| horia2012 a răspuns:

Du-te la un specialist care are un aparat de masura ca sa vezi cat curent consuma la 12V si iti trebuie un alimentator 220V-12V care sa suporte puterea si consumul de curent.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti trebuie un alimentator cu iesire 12V cc si 10 A cel putin.

| ÎngerCretin a răspuns:

Eu aveam la un passat din 2009 la roata de rezervă un compresor micuţ. Cât o jumate' de cutie de papuci. Era o carcasă de plastic. Din ea ieşea 2 cabluri; unul care-l conectai la sursă (cea rotundă din maşină. nu-mi vine denumirea ei) şi unul cu care umflai roata. Era destul de micuţ dar avea ceva putere în el. Roata se umfla destul de repede. Şi da, poţi face asta doar dacă ţi-o meştereşte cineva.