| andrei002344 a întrebat:

Salut, am un vw 1.9 tdi 2007 la care am cumparat un compresor auto (care nici nu a functionat) folosit la o priza din masina de 12V (am 2 la masina) si dupa ceva timp mi-am dat seama ca nu functioneaza niciun dispozitiv (de obicei folosesc un modulator pentru muzica) si tot nu merge? Oare s-a ars ceva sau nu inteleg, totusi nu merg ambele prize.

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Probabil s-a ars o siguranta. Verifica-le, vezi ca ai pe capacul sigurantelor o diagrama cu pozitia sigurantelor si consumatorii care se alimenteaza prin ele.
Daca toate sigurantele de la bord sunt ok, atunci verifica-le si pe cele de langa baterie.

| andrei002344 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Da am reusit sa schimb 2 sigurante de la bord mersi mult

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nici telefonul nu se incarca, cel mai probabil cum mai spune si domnul de dinaintea mea, s-a ars siguranta pentru priza de 12 V. Se schimba usor si o siguranta e cativa lei. Daca stii sa o schimbi si unde sa o cauti e foarte bine, ar trebui sa gasesti toate informatiile despre sigurante in cartea tehnica a masinii (daca o ai).
Daca nu stii, in service se rezolva rapid sau poate un prieten care stie te poate ajuta gratis ( sau o bere)