| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot sa radiez o masina vanduta daca nu mai am acte?

4 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Nici copii? Ti-ar trebui macar o copie CIV, iar daca ai avea si o copie a buletinului cumparatorului ar fi extraordinar...

Stefan
| Stefan a răspuns:

Nu ai facut un act de vanzare, cumparare? Daca ai act de vanzare cumparare, cumparatorul este obligat in termen de 30 de zile sa inmatriculeze masina. Daca nu s-a intamplat acest lucru mergi la politie si ei o sa-l oblige pe cumparator sa radieze masina in urma unei reclamatii pe care trebuie sa o faceti dumneavoastra.

| newshtrutuale a răspuns:

Ai facut ceva contract de vanzare cand ai dat masina? trebuie sa mergi la finante