| anonim_4396 a întrebat:

Cum poti afla codul de culoare al masinii?

Răspuns Câştigător
| kaumi a răspuns:

Din talonul masinii. Daca vrei sa o vopsesti, apeleaza la profesionisti. Fiecare marca auto are catalogul de culori propriu. Si cu ce scrie in talonul masinii tale si cu catalogul aferent marcii tale de masina afli imediat culoarea necesara. Pe scurt, in talon ai numele culorii in catalogul de culori ai codul.

| Pop_Mariana_1982_5z2E a răspuns (pentru kaumi):

Ok mersi

| Taz_Alexandru_1993 a răspuns (pentru kaumi):

Salut la o dacie 1310 unde dau de el? si din cate cifre e format?

17 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Din talon

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fircare masina are codul ei de culoare, sunt laboratoare unde pot face orice vopsea pentru auto
exista plaete de culoarea de unde iti poti alege aproape orice nuanata, simpla, metalizata, perlata sau mata
tel 021 4564739

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Albastru

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bw 535

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Galben brighton care este codul culorii... stie cineva

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

alfa romeo 156

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum

| anarhistor a răspuns:

In ziua de astazi, datorita multitudinii de culori disponibile, cred ca e mai sigur sa mergi la un atelier specializat cu masina si-ti spun ei codul...sau i-ti dau culoarea.

| racu a răspuns:

Codul de culoare al masinii este pus pe o placuta a carei localizare pe masina depinde de la producator la producator. Pentru detalii privind localizarea acelei placute a se consulta site-ul urmator: http://www.dynacoat.ro/dynacoat/romania/color/

| gabriel1000 a răspuns:

Sint sapte variante unde poti gasi codul de culoare la masina pe care ai vrea sa o vopsesti urmatoarele ar fi :1-in talonul masinii, 2-sub capota masinii pe bara din fata unde se inchide capota, 3-tot sub capota dar in zona unde este prins sub capota telescopul cu tot cu arc (contra aripa fata), 4-tot sub capota fata dar pe peretele care se afla sub capora in partea parbrizului, 5-undeva pe usi unde sint balamalele sau clamele de inchidere a usii sau tot asa dar pe tocul usii cu ar veni spus mai simplu, 6-in port bagajul masinii sub roata de rezerva daca aceasta este in interior, 7-si ultima la vopsitorie auto specializata in asa ceva sau mai la magazinul de vopsele auto in ambele cazuri de pe paleta de culori aferenta marcii, tipului si culorii masinii. Sper ca explicatia mea sa fie cit mai usor inteleasa si cit mai de mare folos.

| gabi_5869 a răspuns:

Http://color-explorer.rmpaint.com/addinfo/index.php?language=5 la pagina asta puteti sa gasiti la toate masinile unde se afla codul de culoare pe caroseria masini intrati la Localización códigos si bagati datele necesare ce masina aveti si tipul -anul fabricatiei sper sa va fie de folos

| gabi_5869 a răspuns:

Ancercati la pagina asta http://color-explorer.rmpaint.com/addinfo/index.php?language=5 va arata exact unde se afla codul de vopsea al masini pe caroserie. intrati in Localización códigos si selectati masina. tipul si anul va arata exact unde este codul

| Pop_Mariana_1982_5z2E a răspuns:

Ford mondeo mk 4 T 6

| TutaCostyCosty a răspuns:

Bună dimineața nu știu une este situat codu ne culoare al masini seda metal

| Sandu_Ciprian_1971 a răspuns:

Cum deschizi capota are o etichete pe care scrie codul de culoare