| mariandan a întrebat:

Sal TPU ....stie cineva unde este scrisa culoarea masinii, sau codul de culoare?

Răspuns Câştigător
| bogdhanel a răspuns:

In cartea masinii e specificata culoarea, in talonul masinii la fel, daca masina nu e revopsita ar trebui sa ai si o stanta pe masina cu codul culorii, dar din cauza actiunii soarelui si alte fenomene chimice, culoarea se degradeaza. Pentru a afla exact o culoare mergi la un magazin de vopsele sa iti caute pe paleta de culori.

7 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

In CIV

| zeulzamolxe666 a răspuns:

Este trecuta in cartea tehnica, dar in general la masinile straine sunt trecute pe caroserie sub capota in general acolo unde se afla pompa de frana amplasata, pe la centru.culoarea este sub forma de cod, acest cod fiind trecut intr-o paleta de culori! nu am cum sa-ti explic cu exactitate locul, nu stiu ce masina detii.bafta!

| Alexander121 a răspuns:

Pe caoseriebig grin

| CEstLaVie a răspuns:

In cartea masini e scrisa si culoare si codul de culoare

| An0nimusD a răspuns:

In cartea tehnica ai culoarea si codul ei.

| mariandan explică:

Dar stii din cate litere sau cifre e format?

| Petrea_Gabriel_Danyel_1998 a răspuns:

Da... in cartea masinii culoarea si talonul masinii tot asta iti da dar daca e revopsita nu iti apare culoarea respectiva. pentru a afla culoarea exacta te duci de unde ai cumparat masina si iti zic cei din contract... funda?