| Marius_Edy_1995 a întrebat:

Cum pun un motor de scuter pe atv?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ce sens are?
Oricum la RAR nu se poate omologa asa ceva!

| Marius_Edy_1995 explică (pentru Violleta2022):

Doar vreau sa știu cum pot proceda atât.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Marius_Edy_1995):

Pai, nu poti proceda in nici un fel, pentru ca nu se poate schimba un motor de scuter, pe unul de masina si vice versa.
Aici nu vorbim de masinute de copilasi mici, ci de motoare puternice, care trebuiesc verificate si aprobate, conform legii in vigoare.
Reparatiile motoarelor facandu-se de mecanici auto autorizati, nu de copilasi care nu cunosc mecanica auto, pentru ca pun in pericol viata soferului, a pietonilor sau chiar a celorlalti soferi, de pe drumurile publice.
Daca ai fii facut scoala de soferi, ai fii citit legislatia si a i fi inteles, ca nu se pot schimba motoarele intre ele, pentru ca nu-i legal. Fiecare masina vine cu o serie de motor, care trebuie mentionata in actele legale ale masinii si nu se pot scoate si pune dupa cum vrea fiecare.