| TbW a întrebat:

Cum se aliniaza discul de placa cu ajutorul unei prize de cutie demontate?

1 răspuns:
| GouDidodino a răspuns:

Cand montezi ambreajul pe volant, înainte se le fixezi definitiv, pui discul, placa de presiune si le pui câteva șuruburi dar nu le strângi, le păși slabite in cat discul sa se poata aseza. Apoi introduci acel ax de cutie de montat până ajunge pe pozitie. Cand esti sigur ca totul e bine, pui si restul șuruburilor si le strângi fixand placa pe volant