| Burdea_Andrea_Stefano_1996 a întrebat:

Cum se conduce o masina?

Răspuns Câştigător
| 0rlando a răspuns:

Nu poți învăța să conduci o mașină doar teoretic. Ai nevoie de instrucția vizuală în primul rând, adică te familiarizezi cu locația pedalelor, pozițiile schimbătorului, bordul și abia apoi înveți să conduci.

22 răspunsuri:
| AdrenalinaPuraLaMaXim a răspuns:

Cu volanullaughing) fa o scoala de soferi si afli.

Răspuns utilizator avertizat
| MrXbook a răspuns:

Ok... cum poti sa intrebi asa ceva
Uite aici...http://vreaupermis.ro/

| bettybea2011 a răspuns:

Fa o scoala de soferi si afli

| FurtunaDiesel a răspuns:

Iei cheia, deschizi usa, te urci in masina, inchizi usa, incui usa pe dinauntru, reglezi scaunul, pui centura, reglezi oglinzile, bagi cheia in contact, invarti de cheie, apesi ambreajul, bagi a 1-a, dai drumu usor la ambreaj in timp de accelerezi la fel de usor, te duci spre pom, spui Tatal Nostru, daca scapi te ia politia, te baga in parnaie si asta e tot! Mult succes! :*

| Burdea_Andrea_Stefano_1996 explică:

Am 15 ani. Nu pot sa dau de permis big grin. Eram doar curios.

| IMC90 a răspuns (pentru FurtunaDiesel):

Tu mai intai invarti de cheie si apoi apesi ambreajul? Iti place sa mergi cu electromotoru sau cum? rolling on the floor

| pwp a răspuns:

Vei invata la scoala de soferi happy

| FurtunaDiesel a răspuns (pentru IMC90):

Tu esti cu capu? Daca nu este in viteza masina nu ai tb. Electromotorul are rolul de a pornii masina in momentul cand dai cheie ca sa iti zic pe intelesul tau. Macar taci ma din gura daca nu stii ce vorbesti!

| IMC90 a răspuns (pentru FurtunaDiesel):

Masina nu se lasa niciodata scosa din viteze (cu transmisia decuplata), ar trebui sa stii. Nu toata lumea are garaj

| IMC90 a răspuns (pentru FurtunaDiesel):

P.S: se poate merge si cu electromotorul daca nu apesi pe ambreaj, asta pana rupi bendixul (daca stii ce-i aia)

Asa se trage masina de pe suprafata carosabila daca ti-a murit motorul si nu are cine sa te impinga.

| FurtunaDiesel a răspuns (pentru IMC90):

laughing Bine ma laughing

P.S.
Sa imi amitesti sa iti iau un iepure de Paste!

| IMC90 a răspuns (pentru FurtunaDiesel):

Glume d-astea faceam eu in clasa a IV-a

| FurtunaDiesel a răspuns (pentru IMC90):

De anul trecut te-ai lasat nu?

| IMC90 a răspuns (pentru FurtunaDiesel):

Pai daca am cunoscut-o pe maica-ta...

| FurtunaDiesel a răspuns (pentru IMC90):

Da... ce sa le ceri. Daca omu e prost crescut si cu inteligenta care tinde spre zero (O sa faci la limite peste 15 ani cand ajungi in clasa a 11-a) nu ai ce sa ii ceri!

| IMC90 a răspuns (pentru FurtunaDiesel):

Tu speri sa ma enervezi, sau cum? laughing Habar n-ai cu cine te pui...

mai baiete, tu esti dovada vie a faptului ca prezervativul trebuie folosit.

| FurtunaDiesel a răspuns (pentru IMC90):

Fix asta speram laughing cat de inteligent esti...

| IMC90 a răspuns (pentru FurtunaDiesel):

Mai observ si ca iti place mereu sa ai ultimul cuvant

se pare ca (,) cineva trebuie sa se maturizezehee hee
te-am pupat

| FurtunaDiesel a răspuns (pentru IMC90):

Asa e. Te-ai prins! Te pup si eu :*

| perfectsmile12345 a răspuns:

Te urci in masina, iti pui centura, ii dai o cheie (o pornesti) dupa aia apesi ambreiaju si bagi in 1-a dupa aia usor lasi ambreiaju dar accelerezi in timp si dupa aia conducii ..bafta

| Cristian0884df11 a răspuns:

Cu caplaughing cu maini si picioarelaughing