| ThePrinceOfAllSaiyans a întrebat:

Ce iq trebuie pentru a conduce o masina?

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cine bine ar fi sa exista o asemenea lege...

| Celcestietot a răspuns:

Oricat, si oricine poate intra, uite, atentatele teroriste nu cer IQ laughing.

| aumih16 a răspuns:

Da cine a zis spus ca iti trebuie iq pentru asta! sa stii sa conduci aia e important!

| RKBlue a răspuns:

Ar trebui un iq de minim 100.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In SUA, in Maine, s-a introdus recent IQ-ul minim de 70, Maine e singurul stat in care exista o asemenea necesitate. De asemenea, se recomanda (sursa e repreentata tot de documente din State) un IQ de 93. Din punctul meu de vedere, daca nu s-a pus pana acum problema IQ-ului (care oricum nu e masurat precis si variaza) pentru obtinerea permisului de conducere, atunci nu conteaza foarte mult. Oricum IQ-ul masoara mai degraba usurinta cu care asimilezi legislatia decat abilitatea propriu-zisa de a conduce o masina. Sper

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca cei că asta sunt in stare, cred că ești și tu
https://youtu.be/4Agv6OxyxFE

| troleibuz a răspuns:

Peste 100, pentru ca altfel suferi de handicap și nu poti conduce nici daca vrei. Dar nu avem o astfel de lege. Te numești Claudiu cumva?

Răspuns utilizator avertizat
| AlexSiPunct a răspuns:

Potoleste-te ca dau astia de la bmw faliment daca se impune minim de iq pentru permis.