| mgtow a întrebat:

Cum se demonteaza acele chestii de la aer aconditionat la un fiat punto din anul 2000? (ma refer la alea care le misti sa iti vina aerul in fata sau mai jos.)

1 răspuns:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Cred ca te referi al acele prize de aer. Daca nu imi explici la ce te refereai si iti dau solutia daca stiu. Daca sunt acelea ai doua variante: Una si nu foarte indicata sa incerci sa gasesti o pozitie in care poti scoate atat clemele cat si holsurubul cu care sunt prinse cu o clichet cu capatul foarte mic si o surubelnita pusa pe capatul lui pentru a fi,, cotit" fiindca nu iti intra direct surubelnita si daca nu si cea mai sigura modalitate este sa dai masca de la bord jos si sa le scoti dupa aia cu mana... o surubelnita sa desfaci acel holsurub si apoi ai 2 cleme sau 3 nu mai retin exact la puno cred ca doua.