| anonim_4396 a întrebat:

Cum se numesc cutiile de viteze care nu simti schimbarea treptelor si care trece singura in neutru atunci cand esti la semafor?

5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu sunt sigur daca asta e dar banuiesc ca cutia tip CVT? http://www.e-automobile.ro/categorie-transmisii/63-cvt.html

| Violleta2022 a răspuns:

Cutii automate

| sierra1 a răspuns:

Nu trece singură, apeși frâna și atât. eventual are sistemul start-stop

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cutie automată întreținută.
Trece în neutru atunci când ții piciorul pe frână apăsat binișor câteva secunde, dar pleacă imediat ce eliberezi frâna.

| goguPatent a răspuns:

Nu cred ca exista cutie automata care sa se pună pe neutru la semafor.