| YoChriss a întrebat:

Cum se poate deschide o portiera a unui Mercedes E Class fara cheie, cand masina este incuiata? Pun aceasta intrebare deoarece asa s-a intamplat cu masina cuiva, si vreau sa aflu cum a fost posibil acest fapt, care nu a lasat nici un fel de urme de fortare pe portiera.

5 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Exista aparate care bruiaza telecomanda. Hotii stau in parcare aproape de tine, activeaza 'jucaria', tu apesi pe buton neatent, zici ca ai incuiat-o, si ea de fapt ramane deschisa.
E deja veche metoda...
Insa unele Mercedesuri se blocheaza automat cand cheia se departeaza de masina, in cazul ala ar trebui sa copieze semnalul cheii, si sa-l reproduca.
Banuiesc ca vorbim de un Mercedes cu inchidere clasica, "la buton".

| OldSoul a răspuns:

Posibil sa fi avut o defectiune la yala.
Sau varianta asta https://www.youtube.com/watch?v=BuX0DhpLnaw

| Mihai1810 a răspuns:

Din ce an e masina?

| blAster85 a răspuns:

Da din ce an e? intreaba un hot. daca stii pe cineva