| GEORGEL2012 a întrebat:

Cum se pune frana de motor pe logan?

Răspuns Câştigător
| Claudiu15g a răspuns:

Cand esti in treapta a4a de exemplu o bagi intr-o treapta inferioara (a3a) si iei picioru usor dupa ambreaj si tot asa. vezi cum se comporta masina. asa sunt la toata masinile cu cutie manuala nu numai la logan.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Farana de motor nu are lagatura cu modelul masinii. frana de motor inseamna retrogradarea vitezelor

| adishorMS a răspuns:

Si in anumita treapta ex.esti in a 4 a la 2500 rotatii si inaintea curbei ridici piciorul de pe acceleratie tot frana de motor este