| alexandruthegreathuman a întrebat:

Cum se resetează radioul la volkswagen golf 4?

1 răspuns:
| cyberalex a răspuns:

Raspunsul unui user dupa alt forum:

Porneste radioul.
O sa-ti arate "SAFE". Dupa 2-3 secunde iti va arata "1000".
Cu ajutorul butoanelor 1, 2, 3, 4 introdu codul. Foloseste butonul 1 pentru a introduce prima cifra, butonul 2 pentru a doua cifra, etc.
Apasa vreo 2-3 secunde butonul >>, pana se activeza codul. O sa auzi un beep.
la urmatoarea pornire o sa mearga.
Daca ai introdus gresit coduld de doua ori, radioul se blocheaza o ora.

Daca nu funcționează, du mașina la un dealer VW, iți vor cere câteva date (VIN, brand, model) si vor face ei treaba.