| V3lCr0 a întrebat:

acum cateva luni m-am trezit cu bateria descarcata la masina care e un volkswagen golf 6 variant din 2012 ziua urmatoare cu ea descarcata..cred ca oi fi uitat contactul pus si de aia...am scos-o si am pus-o pe redresor, dar am observat dupa accea ca nu-mi mai mergea sistemul start stop..si asa nu-l foloseam, cand il activam imi aparea pe bord un A barat...inainte nu era barat, azi cand am dat sa o parchez nu imi mai arata pe display masina cu senzori de parcare..doar senzorii functioneaza dar nu-mi mai arata pe display masina cu obstacole etc,si dupa ce am scos cheia am observat ca radioul nu se mai opreste singur,cum pateam cand o scoteam,am mai testat de cateva ori astea si tot asa mi se intampla, am citit pe net ca la masinile astea noi odata cei scoti bateria se reseteaza nu stiu ce setari si trebuie sa te duci cu ea la service, e adevarat?

1 răspuns:
| mgtow a răspuns:

E adevarat, se reintroduce codul de radio si se restabilesc setarile din fabrica