| anonim_4396 a întrebat:

Cum sterg o intrebare de pe TPU?
sau cine o poate sterge?

Răspuns Câştigător
| BipBip a răspuns:

1.Dacă întrebarea mai are opţiunea Editează o poţi şterge ori modifica de acolo.

2. O poţi raporta ca având conţinut obscen/ilegal, caracter irelevant ori neinteligibil sau spam, dacă se încadrează în vreuna din aceste categorii, daca nu iar va aparea.

3.Scrii un mesaj de unde scrie contcat, dai link-ul întrebării şi o rogi pe Stela să o şteargă.

10 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Nu se poate sterge. Vorbeste cu un administrator ar forumului dar de obicei nu poti!

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Dacă ai pus tu întrebarea ai 3 posibilităţi: 1.Dacă întrebarea mai are opţiunea Editează o poţi şterge ori modifica de acolo. 2.O poţi raporta ca având conţinut obscen/ilegal, caracter irelevant ori neinteligibil sau spam, dacă se încadrează în vreuna din aceste categorii, altfel întrebarea va fi repostată şi trebuie sa ai cel putin 10.000 de puncte pentru a fi luată în considerare raportarea. 3.Scrii un mesaj din CONTACT, dai link-ul întrebării şi o rogi pe Stela să o şteargă. Ultimele două posibilităţi sunt valabile şi dacă vrei să ştergi o întrebare pusă de alt utilizator. Trebuie să ştii ca în ultimele două cazuri va trece un timp până se va şterge. Numai bine!

neluL
| neluL a răspuns:

#
Cum sterg o intrebare pe TPU?
Daca ai una sau mai multe intrebari pe care doresti sa le stergi trebuie sa trimiti un mesaj folosind formularul de "Contact". Mesajul trebuie sa contina adresa de email cu care te-ai inregistrat precum si link-ul intrebarilor pe care doresti sa le stergi. Intrebarile pot fi sterse doar in termen de 48 de ore de la postarea lor. Daca acest termen este depasit, dar totusi se doreste stergerea intrebarilor, acestea nu vor mai fi asignate contului tau insa vor aparea in continuare pe site ca si cum ar fi puse de un utilizator anonim.
Mai multe raspunsuri la intrebarile tale despre TPU gasesti aici
http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente Bafta!

| WatswovskyvonAle a răspuns:

Buna.
Sus,in dreapta paginii scrie Contact.
Da click pe : Contact si fa o cerere acolo in care sa specifici motivul pentru care vrei sa fie stearsa intrebarea si sa amplasezi link-ul intrebarii sau intrebarilor in cerere.

| Malphas a răspuns:

In dreapta, sus, ai Contact. Contactezi administratia si le spui ca vrei sa stergi intrebarea x. Dai si un link, eventual. Sau o raportezi, mentionand ca tu esti cel care a postat-o si ca vrei sa o stergi.

| qLoveSmileღ a răspuns:

Nu poti sa stergi intrebariwinking Din moment ce le-ai postat, nu mai poti sa le stergi.winking

| Șosețică a răspuns:

Pai poti sa it'o raportezi sigura, dar ai grija ca la 10 raportari vei fi suspendata...
Sau la butonul contact, de sus rogi sa iti stearga intrebarea si spui si de ce...

Sper ca te'am ajutatwinking

| KikiRiki98 a răspuns:

Imi pare rau sa iti zic dar nu se poate
O poate sterge doar creatoare TPU si ca sa stergi tr sa ii ceri permisiunea si ii cam complicat
Funda?:O3big grinbig grin:*

| MyLife a răspuns:

Pai nu le poti sterge.crying

| Niko345 a răspuns:

Nu e posibil! Sorry!