| costi19198 a întrebat:

Daca am carnet B1 pot sa conduc un quad yamaha raptor de 250cc?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, poti conduce. Numai bine!

5 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Nu. Spune clar in legislatie ca B1 este pentru vehicole peste 400 sau 500 de kg nu mai retin sigur. Raptorul are 230 cel mai greu model adica cel din 2007!

| costi19198 explică (pentru FurtunaDiesel):

Pai zi-mi si mie un quad de cel putin 400kg ca nu exista sau nu cred eu ca exista.

| FurtunaDiesel a răspuns:

Pai nu am zis ca exista. Nu se incadreaza in B1 Quad-urile.

| TenZo a răspuns:

Treaba sta asa cum spun eu pentru mopedele de 49 cm 3 atestat pr cele mai mari de 49 pana la 125 cm3 b1 i-am mai mare de 125 cm3 B

| Stefanu a răspuns:

Cred ca da.
Stima!