| Nimeni10 a întrebat:

Daca am cauciucuri de 185/65, vreau să schimb cauciucurile, am găsit la cineva dar le are pe 195/65 se potrivesc?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Uita-te aici, in functie de modelul masinii ti se dau si masurile anvelopelor:
http://renault.anvelonet.ro/

| Nimeni10 explică (pentru Violleta2022):

Cum ai ghicit ca am Renault?laughing

| Violleta2022 a răspuns (pentru Nimeni10):

Nu am ghicit happy am stiut, pentru ca in trecut ai pus o alta intrebare, mentionand ca ai un renault mai vechi laughing

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca scrie in civ le poti folosi

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Daca R e acelasi merge. Depinde de masina, daca ce ai e cea mai mare dim pentru ea? Cel mai imp e ce iti da voie in talon sau in CIV.

| TrăieşteClipa a răspuns:

De potrivit se potrivesc, dar daca nu sunt trecute in cartea masinii s-ar putea sa ai probleme.

| asperger3 a răspuns:

Nu. Vor fi mari.
Asa zic.

| Petru535 a răspuns:

Da, se potrivesc pe janta dacă au același număr de inchi, dar trebuie sa ai în talonul mașini dimensiunea cauciucurilor pe care vrei sa ți le pui

| gabone99 a răspuns:

Iei un pic jantele la pila. ce mai e 5 mm laughing)