| ingerash_6577 a întrebat:

Daca am fost programata la examenul auto la sala pe data de 27sept si nu m-am prezentat... trebuie sa ma reprogramez inca odata tot acolo? Si ma mai baga luna asta?

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti sa te reprogramezi tot acolo sau sa incerci sa intri intr-o zi, daca te prezinti cu cateva minute inainte de inceperea programului s-ar putea sa te ia.

| ingerash_6577 explică (pentru Ioandelasal):

Examenul il sustin la Timisoara... eu nu sunt din Timisoara, iar toti cei ce sustin examenul din afara Timisoarei sunt programati odata ...Eu maine am drum incolo si de asta am intrebat (instructorul meu are telefonul inchis) si nu sti, trebuie sa am chitanta pe maine sau pe cand sustin examenul?

| antimulte a răspuns (pentru ingerash_6577):

Mai bine suni la Politia de acolo. Se practica diverse sisteme pentru cei din afara localitatii...

| Ioandelasal a răspuns (pentru ingerash_6577):

Trebuie sa ai tot dosarul, inclusiv chitanta cu plata examinarii.

| ingerash_6577 explică (pentru Ioandelasal):

Ultima chitanta care mi-o trebuie nu o am. e aceea de 6 lei care expira in cateva zile... mi-o trebuie neaparat maine daca nu maine am examen? nu ma pot reprograma fara ea?

| Ioandelasal a răspuns (pentru ingerash_6577):

Te poti reprograma fara acea chitanta dar va trebui s-o ai la dosar cand mergi sa sustii proba teoretica.

| GinoLANETTI a răspuns:

Sala o poti da aproximativ in orice zi in care lucreaza cei de acolo, pentru Bucuresti stiu ca se poate da de luni pana miercuri. Mergi pana acolo si informeaza-te, poate o poti da chiar in aceeasi zi. Succes!