| anonim_4396 a întrebat:

Daca am mers cu frana de mana trasa aproximativ 6 km, cu viteze intre 50-60 km/h cu o masina 4×4 s-a putut strica ceva?

5 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Tamburii/discurile de pe spate, împreună cu ferodourile/plăcuțele, și rulmenții.
E posibil sa fi prins și aer pe circuitul frânei de picior, dacă s-a încins rău.

| lpavel a răspuns:

S-au frecat ferodourile, atat! nu dupa mult timp va trebui sa le schimbi! happy

| darrio2007 a răspuns:

Vei schimba mai repede ferodourile. Ai demult permis de conducere?

| DaniTDCI a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa verifici, nu e ok deloc oricum pe langa faptul ca ai cam chinuit ambreiaj, motor, transmisie etc, ai mai chinuit si sistemul de franare

| Digikey a răspuns:

Doar ai incins putin franele pe spate.
Din moment ce te-a lasat sa pleci de pe loc inseamna ca nu a fost trasa prea tare.