| Danilov_Diana_1995 a întrebat:

Cât de grav este dacă am mers cu frâna de mână trasă 40 km?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

In mod normal nu poti merge cu frana de mana trasa. Daca ai facut-o inseamna ca n-a fost reglata bine si daca nu a iesit fum de sub masina trebuie doar schimbata garnitura. In rest nu-i bai mare.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu este foarte grav, dar ai uzat sabotii/placutele si discurile de frana de pe spate, si ai stricat ungerea rulmentilor de pe spate. Te poti astepta pe viitor, sa se strice rulmentii, si sa nu mai tina frana de mana deloc.

| Panamax a răspuns:

Daca tine frana de mana, doar ai uzat-o prematur.
Oricum nu tinea prea bine nici inainte.
Daca era eficienta, nu-ti dadea voie sa pleci de pe loc cu frana trasa.