| Jdjsnshxjxjshdhx a întrebat:

Daca am primit amenda pentru ca am parcat pe interzis, imi vine indemnizație acasă?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Tu stii macar ce inseamna cuvantul indemnizatie?

| MJo a răspuns:

Nu, nu-ți vine "indemnizație", (bine ar fi să-ți vină laughing ) pentru că te refereai dacă îți mai vine încă un duplicat al amenzii. Îți vine dacă nu o plătești la timp.

| Jdjsnshxjxjshdhx explică (pentru MJo):

Aa,mulțumesc mult. Am parcat pe interzis si m-am trezit cu amenda si doar am luat permisul. N as fi vrut sa afle ai mei

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Plateste amenda in maximum 15 zile de la data procesului-verbal de contraventie, poti plati doar jumatate din minimul amenzii si nu vei mai primi nimic acasa.