| crookedsight a întrebat:

Daca cumpar o masina, cum sa procedez daca, momentan nu doresc sa o trec pe numele meu, care sunt formalitatile? gasesc un auto, max.800 euro in brasov?

Răspuns Câştigător
| cisse a răspuns:

Intocmesti un contract cu vanzatorul, si te intelegi cu el ca nu vrei momentan sa o radiezi de pe numele lui, asta insemnand ca masina este a ta, numai ca taxele(impozit, asigurare, rovigneta.) sunt pe numele lui...

1 răspuns:
| covexrobu a răspuns:

Da si daca nu ti-o transcrii pe numele tau in 30 de zile poate o sa ai norocul sa ti se retina talonul masini. A patit-o un prieten care nu si-a trecut masina pe numele lui si nu avea asigurarea valabila si s-au retinut certificatul de inregistrare(talonul) si numere de inmatriculare.