| Andrewe a întrebat:

Salut,as dori sa fac asigurarea auto pe numele mamei daca o trec in certificat instrainat catre dansa, pot face? Momentan masina e trecuta pe numele meu dar platesc foarte mult din cauza ca am 21 de ani.

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

RCA se face pe numele proprietarului. I o vinzi și o înscrii pe numele ei.

| Andrewe explică (pentru suntserios):

Numerele putand fi pastrate?

| suntserios a răspuns (pentru Andrewe):

Da, se păstrează

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ceea ce tu nu stii este ca, in caz de accident facut de tine, platesti tot, ca tu nu esti asigurat si asigurarea mamei nu te acopera si pe tine.