| Brigi_Salanki_1993 a întrebat:

Am cumparat o masina in judetul AB am facut vanzare-cumparare dar am primit programare ca sa trec masina pe numele meu si talonul pe 29 septembrie, am momentan domiciliul aici dar vreau sa ma mut in judetul BH sa imi schimb domiciliul cu masina cum procedez?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti inmatricula masina doar in judetul de domiciliu sau de resedinta (unde ai flotant). Daca ai resedinta in judetul Bihor o poti inmatricula acolo.

| Brigi_Salanki_1993 explică (pentru Ioandelasal):

Inca nu am...dar din judetul Bihor pot sa radiez masina din judetul Alba? sau cum?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Brigi_Salanki_1993):

N-ai treaba tu cu radierea. Dupa ce ai facut tu inmatricularea Serviciul de inmatriculari va comunica Serviciului de inmatriculari din celalalt judet aceasta si masina va fi radiata in baza comunicarii.

| xerxes1 a răspuns:

Ai timp 30 de zile sa schimbi talonul pe BH.

| Brigi_Salanki_1993 explică:

Am tot sunat la inmatriculari auto Oradea nu raspunde nimeni! oare este ceva cerere ca sa pot inmatricula masina direct in judetul BH? Fara sa mai fac un drum in Alba Iulia?