| claudiualin5 a întrebat:

Daca cumpar o masina de la o persoana, si o trec la numele meu, poate sa figureze la inmatricular acea persoana sau trebuie si acolo sa schimb numele

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Transcrierea masinii se face si la financiar si la serviciul inmatriculari

| Adrian_Mares_1972 a răspuns:

In termen de 30 de zile trebuiesc facute toate schimbarile, asta incluzand si la politie si la financiar.Doar daca te intelegi cu propietarul sa mai circuli o perioada cu actele pe numele lui, dar sunt niste complicatii si numai daca nu trece pe talon data instrainarii.

| Florinel690 a răspuns:

Trebuie sa schimbi numele si acolo