| MaxiValau a întrebat:

Daca doriti ca pretul carburantilor sa nu mai creasca atat de mult, dati o "semnatura" virtuala aici:
http://www.petitiionline.com/petitie/pretul-benzinei-200 1/9

4 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Absolut nici o-data nu au fost luate in considerare petitiile online pana acum. Am semnat dar nu cred ca va conta. Nu este o actiune legala din punct de vedere juridic deoarece nu are aprobare si nu va conta!

regis
| regis a răspuns:

Sa spunem ca reusesti sa strangi 20 de milioane de semnaturi. Chiar crezi ca cineva va lua in serios tampenia asta? Orice consumator intreg la minte de pe planeta asta ar vrea sa scada pretul, nu numai la carburanti, ci si la apa, electricitate, telefonie, alimente, imbracaminte, masini, locuinte si orice altceva ti-ar mai putea trece prin cap (nu ma refer la gloante).

| kurinkita a răspuns:

Puteti face cate petitii vreti. Preturile la carburant sunt date de catre mogulii petrolului, iar acestia nu dau 2 bani pe parerile celor "saraci".

| RANGE a răspuns:

Putem noi sa facem ce vrem cum vor jigodiile din parlament asa va ramane