| InOrOut a întrebat:

Daca fac polish la faruri la masina mai trebuie sa aplic folie de protectie?

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

Dacă la tel NU ai folie, nu pune nici pe far că de trebuit NU trebuie

5 răspunsuri:
| Zuzu1991 a răspuns:

Polish inseamna ca farurile devin perfect transparente, insa fara folie de protectie or sa redevina blur, de la intemperii si orice altceva se loveste de ele (insecte, praf, chiar ploaia contine mici particule de praf, etc.), asa ca fara folie de protectie o sa faci polish periodic

| zilog a răspuns:

Polish-ul este jmirgeluirea farurilor cu un jmirghel foarte fin cu o perie foarte fina cu un material foarte fin gen tix car uniformizeaza sticla respectiva si jupaie un strat din ea pentru ca sa o aduca la acelasi nivel cu zgârieturile
asa că tu tot trebuie sa ii aplici folie protectoare altfel se vor zgâria in ceva foarte rau intr-o zi si o să plângi după ele

știi cum sună întrebarea asta
dacă mă spăl cu axion mai trebuie să mai pun căciuliță când merg pe variantă cu mașina!?

| AndreeaDeea221998 a răspuns:

De ce sa nu pui folie? Eu mi le-am făcut pe ale mele în urma cu 6-7 luni fiindcă erau groaznice. Am pus folie pe ele și sunt ca noi. Folia are garanție 2-3 ani. Nu mai rețin exact. Am dat 200-250 lei la Lumar.

| 9Florin9 a răspuns:

Da, deoarece nu vei mai avea treaba alta data, ele se matuiesc din nou daca nu aplici folie transparenta.

| 9Florin9 a răspuns (pentru 9Florin9):

Chiar eu am folie din aia, si nu se matuiesc deloc, masina este un vw passat din 2002 b5.