| miki13 a întrebat:

Mi-am cumparat un telefon si nu i-am pus folie de protectie si acum vreau sa ii cumpar dupa internet si sa o aplic eu.Cu ce trebuie sa sterg ecranul telefonului?

Răspuns Câştigător
| Transofit a răspuns:

Poi folia ar trebui sa aiba un material fin textil cu care sa stergi ecranul inainte de a o aplica.Nu sterge cu orice fel de material deoarece s-ar putea zgaria, sau s-ar putea murdari mai tare, si folia sa aiba acele pete enervante care daca ai unghii mai mai se vor gaurii si se zgarie si ecranul. Sper ca te-am ajutat. C:

4 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

Cu un spray antistatic pentru electronice(ceva cu W5 de culoare albastra ). Exista in supermarketuri la vreo 5 lei si cu o carpa moale uscata si bineinteles curata.

| paulpetrolistu a răspuns:

De obicei cu folia vine si o batistuta ca cea pentru ochelari

| minnie20 a răspuns:

De ce nu te duci la un magazin Orange, Vodafone sau cosmote si iti iei de acolo ca iti sterg ei ecranul si iti pun ei folia.Eu asa am facut

| Motanul15 a răspuns:

Eu zic cu o husa de la ochelari este foarte buna si daca ati da unu de la ei se rupe repede asa am avut si eu si s-a rupt