| goldenbullet a întrebat:

Daca imi cumpar zilele astea o masina dintr-un parc auto, ea fiind adusa din strainatate, trebuie sa platesc impozitul anul acesta sau doar anul viitor?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca are numere provizorii din strainatate sau numere rosii, trebuie sa plateasca impozit pe anul acesta, cel care ti-o vinde, ca sa iti dea certificat fiscal, iar tu nu platesti impozit pe anul asta.
Daca vine cu factura direct pe tine, neinmatriculata, atunci vei plati tu impozitul pe 2019, cand o declari la primarie.