| Andy0202 a întrebat:

Va salut, revin cu o intrebare legat de impozitul unei mașini, am gasit pe net o masina care fost cumpărată de cineva din străinătate. Am verificat-o la reprezentanta totul ok, el acum are numere roșii de România, intrebarea este daca el a platit impozitul pe anul asta sau trebuie sa-l plătesc eu?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu mi-ai citit atent raspunsul, am scris "actualul proprietar" si nu tu esti acela, tu vei fi viitorul proprietar, daca o vei cumpara.
Actualul proprietar este cel care detine acum masina si a inmatriculat-o provizoriu (numere rosii).

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu va trebui tu sa platesti impozitul pe acest an, trebuie sa-l plateasca actualul proprietar.

| Andy0202 explică (pentru Ioandelasal):

Masina o voi cumpara eu, eu as fi viitorul proprietar.La asta va referiți?

| Andy0202 explică (pentru Ioandelasal):

Corect, multumesc frumos! pentru raspuns

| Ioandelasal a răspuns (pentru Andy0202):

Nu mi-ai citit atent raspunsul, am scris "actualul proprietar" si nu tu esti acela, tu vei fi viitorul proprietar, daca o vei cumpara.
Actualul proprietar este cel care detine acum masina si a inmatriculat-o provizoriu (numere rosii).