| Infomepass a întrebat:

Daca masina mea este pe Bulgaria trebuie sa am rovinieta in romania?
Am depasit limita de viteza in localitate si m-a luat radaru dar amenda de ce nu mi-a venit acasa?

10 răspunsuri:
| BassHunter13 a răspuns:

Rovinieta este obligatoriu pentru orice tara si in orice tara!
Amenda nu a venit acasa pentru ca ai spus ca masina tie pe Bulgaria amenzile alea sunt nule! nu le trimite la nici un bulgar!
Deci scapi de orice Amenzile de parcare si cele dar radar!*(De radar scapi doar daca NU te opreste politia pe dreapta!

| eugem35 a răspuns:

Dac circuli cu masin in orce tar din europa platesti rovinieta sau tu mergi doar in bulgaria.

este normal sa platesti rovinieta la noi in Romania indiferent unde este inscrisa masina, pentru ca tu circuli pe drumurile din Romania
asa ca bafta

Răspuns utilizator avertizat
| elrusso a răspuns:

A aratat si la stiri faza asta cu radarul. Faza e ca daca ai masina inmatriculata in Bulgaria, computerele lor cred ca esti bulgar si neavand acces in baza de date a politiei bulgare, nu stiu unde sa trimita amenda, asa ca tu ramai cu banii in buzunar. Misto nu?

| mall a răspuns:

Porcariile astea de radar citesc nr de inmatriculare gresit am citit despre asta si am vazut si pe protv

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai amaritule, amenda se duce la proprietarul masinii, si ala nu esti tu! Nu este masina ta! Te poti astepta sa vina un bulgar cu ceafa groasa sa te ia la omor!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Frate ti-o trimit ei acolo in Bulgaria asta e de aia nu ti-a venit acasa.

| andreea3216 a răspuns:

Chiar daca masina ta este inmatriculata in Bulgaria atata timp cat circula in Romania trebuie sa platesti taxa de drum, rovinieta.

| NeVeR4NeVeR a răspuns:

Nu stiu sigur daca e corect, cei cu masina inregsitrata in alte tari nu pot sa le faca nimica politisti ca nu ii au in baza de date. Dar nu stiu deloc daca ia nevoie de rovinieta.

| Solanges a răspuns:

Sigur ca iti trebuie rovinieta. La problema cu radarul cred ca am vesti bune. Nu prea am mai auzit sa vina acasa. Deci probabil ca nu functiona radarul, altfel te-ar fi oprit