| k4Zy a întrebat:

Salutare,am si eu o problema destul de mare, am depasit un tractor in localitate si am depasit limita de viteza cam 80-90 km /ora aveam si am vazut ca mi-a facut unu cu flash si am bagat frana dar dejeaba tot aveam vreo 70 cand am trecut pe langa radar (Logan MCV)era doar o pers in el care dormea(ne politistul). Intrebarea mea este m-a inregistrat radarul si trebuie sa astept amenda sa imi vina acasa? Sau am vreo sansa sa scap de ea?

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Te putea inregistra si depinde cat era limita de viteza in acea localitate. Daca nu primesti vreo instiintare de la politie, in cca 10-15 zile, atunci nu te-a prins.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

De obicei scapi

| Americanlife a răspuns:

Depind.e dar cred ca ai scapat.

| Pecheanu_Cosmin_2000 a răspuns:

Eu zic ca ai scapat

| Aleeee95 a răspuns:

Daca radarul era activat, nu conteaza ca politistul dormea... o sa iei amenda, daca nu era activat ai noroc.

| Energicool a răspuns:

Cred ca scapi norocosule happy.

| Seriosul21 a răspuns:

Si cu ce te ajuta daca stii? Daca vei stii atunci vei plati si amenda iar pana o vei primi vei trai cu frustrare. Sau poate ca vei trai cu frustrarea de a nu stii daca iti vine sau nu și atunci e mai mare decat prima. Karma b.itch!