| Catalion a întrebat:

Daca pui frana la masina pana se opreste complet, fara sa tii apasat ambreajul, se opreste motorul?

Răspuns Câştigător
| Kevin1975 a răspuns:

Daca ai manuala, da. Ai grija ca omori motorul daca esti in treapta 1 si mai ales daca ai diesel. ( Motorul da sa plece din ambreaj si tu tii frana apasata.Il chinui. )

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

La masina de spălat?

| anonim_4396 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Hahahaha GG man

| Holiday a răspuns:

Doar la cele cu cutie de viteze manuala. la cele care au cutie automata, nu.

| Holiday a răspuns:

De asemenea, daca in prealabil ai scos masina din viteza, iarasi nu se opreste motorul. Deci mai simplu, se opreste la masinile cu cutie manuala daca este cuplata o viteza.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

La cele cu transmisie manuala, da.